استفاده از تصاویر رئال یا کارتونی

86

قاعدتا در کلاس های تدریسِ سواد، کسانی که از فایل های چند رسانه ای استفاده میکنند از تصاویر و کلیپ ها در کلاس ای خود استفاده میکنند. اما سوالی که ممکن است گاها پیش آید این است که تصاویرِ استفاده شده در این کلاس ها اگر به چه نحوی باشد بهتر است؟ یا بهتر است تصاویر کاریکاتوری و کارتونی باشند؟ یا رئال و واقعی؟

 

 

 

 

 

 

 

در اینجا بهتر است نکاتی را به عرض برسانیم:

  1. افراط در استفاده از تصاویر کارتونی به هیچ عنوان مناسب نیست؛ بعضی از مواقع عزیزان با این هدف که با ارائه ی تصاویر کارتونی و کاریکاتوری میتوانند با مخاطب ارتباط بهتری برقرار کنند مدام از تصاویرِ کارتونی در ارائه ی خود استفاده میکنند که این مسئله خود باعثِ زدگیِ مخاطب میشود.
  2. استفاده از تصاویرِ کارتونی باید با توجه به مخاطب متغیر باشد. مثلا اگر مخاطب کودک باشد چاره ای جز استفاده از این تصاویر نیست. اما مخاطب بزرگسال به جز زمان هایی که شما قصد خندادنِ او و برقراریِ ارتباطِ بهتر با او را داشته باشید در بیشتر مواقع ممکن است از تصاویر کارتونی لذتی نبرد.
  3. باید دقت شود که از تصاویر کاریکاتوری و کارتونی به موقع و به جا استفاده شود و از این تصاویر بیشتر با هدفِ انتقالِ پیام مفهومی بهره بگیرید.

 

نویسنده: محمد سخایی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.