آموزش فتوشاپ (۳) – اصلی ترین کاربردهای نرم افزار فتوشاپ (۱)

185
۱. ویرایش تصاویر (Edit):

کاربرد اصلی نرم افزار فتوشاپ در ویرایش عکس ها می باشد ؛ زیرا این نرم افزار یکی از قدرتمندترین نرم افزارها برای ویرایش عکس می باشد و شما می توانید به راحتی با استفاده از نرم افزار فتوشاپ هر پیکسل از عکس را به نحوه دلخواه خود ویرایش نموده و آن را تغییر دهید . با استفاده از نرم افزار فتوشاپ به آسانی می توانید رنگ های موجود در تصاویر را ارتقا دهید و تصویر را برش بزنید و بسیاری از تغییرات دیگر را در تصاویر مورد نظر خود اعمال کنید و در نهایت یک تصویر بسیار زیبا و خلاقانه را ایجاد نمایید .

در واقع نرم افزار فتوشاپ و ابزارهای قدرتمند موجود در این نرم افزار ، فرصت مناسبی را برای بروز خلاقیت و استعدادهای شما در زمینه ویرایش عکس فراهم آورده است .

۲. ایجاد افکت های ویژه ی تصویری بر روی تصاویر:

Effect در لغت به معنای نوعی اثر و جلوه ی خاص است و در اصطلاحِ کارهای تصویری و گرافیکی به ویرایشاتِ ویژه ای گفته میشود که در بر روی تصاویر یا فیلم ها توسط پلاگین ها و افزونه ها و ابزارهای موجود در نرم افزار اعمال میشود. در همین راستا یکی از جذاب ترین بخش های نرم افزار فتوشاپ وجود افکت های جذاب و ویژه ای است که این نرم افزار را از سایر همتایانِ خود متمایز کرده است.

آموزش فتوشاپ

۳. ویرایش و اصلاح رنگ در فتوشاپ:

یکی دیگر از ویژگی های مهمِ این نرم افزار قدرتِ فوق العاده ی آن در زمینه ی اصلاح رنگِ تصاویر است. قابلیت هایی مانند مسکینک و افکت هایی مانند Contrast & Brightness و … از آن دسته ویژگی هایی هستند که فتوشاپ را یکی از برترین نرم افزارهای اصلاح رنگ کرده است.

آموزش فتوشاپ

 

ترکیب تصاویر (photomontage):

فتومونتاژ (به فرانسوی: photomontage) نوعی تکه چسبانی با عکس است. گاه، عکس‌های مختلف را چنان دقیق به هم مربوط می‌کنند که گویی عکسی بطور عادی با دوربین گرفته شده‌است. فتوشاپ استاد این کار است. با قابلیت مسکینگ و ترکیب تصاویر میتوان دست به خلاقیت های ویژه ای زد که هر نرم افزاری قابلیت ایجاد آنها را ندارد؛

گروه نصر در این بخش به بررسی امکانات و قابلیت های نرم افزار فتوشاپ خواهد پرداخت. با ما همراه باشید.

 

منبع: نصر با بهره گیری از ویکی پدیا

 

نکته: شما میتوانید از قسمت (فروشگاه) از دوره های آموزش داده شده ی فتوشاپ استفاده کنید و با سفارش هر یک از دوره های مقدماتی تا پیشرفته ی آموزش نرم افزار فتوشاپ از خدماتِ گروه نصر بهره مند شوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.