آموزش فتوشاپ (۴) – اصلی ترین کاربردهای نرم افزار فتوشاپ (۲)

216
۵. طراحی قالب های وبسایت در فتوشاپ:

علاوه بر این که فتوشاپ نرم افزار محبوبی برای گرافیست هاست، یکی از از ابزارهای طراحیِ مهم برای طراحان وبسایت های نیز به حساب می آید. با استفاده از نرم افزار فتوشاپ ، می توان یک طراحی کامل و بی نظیر را برای قالب سایت ارائه داد. در واقع طراحی قالب وب سایت با استفاده از نرم افزار فتوشاپ به آسانی انجام می پذیرد و برای انجام این کار احتیاج به کد نویسی و یا مهارت بسیار خاص و پیچیده ای در زمینه برنامه نویسی ندارید و در کوتاه ترین زمان ممکن می توانید یک قالب مناسب را برای وب سایت خود طراحی نمایید . نرم افزار فتوشاپ ، امکات ایجاد قالب وب سایت را در کوتاه ترین زمان ممکن فراهم می آورد و با استفاده از ویژگی های موجود در این نرم افزار می توانید قالب مورد نیاز برای وب سایت خود را طراحی کنید.

آموزش فتوشاپ

 

۶. طراحی پوسترها و عکس نوشته ها:

یکی دیگر از قابلیت های مهم این نرم افزار بی نظیر قابلیت های فراوانیست که برای طراحی عکس نوشته ها و پوسترها در اختیار طراحان قرار میدهد. این نرم افزار با ویژگی ها و قابلیت های گرافیکیِ فراوانی که در خود جا داده است جزو بهترین ابزارهای طرحی پوسترهای تبلیغاتی و عکس نوشته ها به حساب می آید.

آموزش فتوشاپ آموزش فتوشاپ

۷. طراحی اینفوگرافیک (Infographic):

اینفوگرافیک به انگلیسی: Infographic، اطلاع‌نگاشت یا گرافیک اطلاع‌رسان یا اَزدانِگاری به نمایش داده‌ها با استفاده از چند نمودار و شکل در قالب یک تصویر گفته می‌شود. هر چند در این زمینه ابزارهای زیادی وجود دارد، اما باز هم فتوشاپ یکی از بهترین هاست و میتوان با آن دست به طراحیِ اینفوگرافیک های حرفه ای زد؛

آموزش فتوشاپ

۸. طراحی تایپوگرافیک (Typography):

تایپوگرافی یعنی چیدن گرافیکی واژه ها کنار یکدیگر و رسیدن به یک طرحِ گرافیکیِ نوشتاری در قالب یک تصویر. و باز هم فتوشاپ یکی از بهترین ها در این زمینه است.

آموزش فتوشاپ

۹. طراحی تراکت و کارت ویزیت:

یکی دیگر از مواردی که با فتوشاپ قابل انجام است طراحی کارت ویزیت و تراکت است که این مورد نیز از ویژگی های خاص فتوشاپ به کار میرود.

آموزش فتوشاپ

۱۰. طراحی جلد کتاب و نشریات:

یکی دیگر از قابلیت های این نرم افزار قدرتِ طراحی جلد نشریات و مجلات است . اکثر مجلات پر فروش ایران که بسیار کاربردی و تخصصی هستند از قدرت و ابزار های این نرم افزار ، برای طراحی جلد نشریات خود استفاده می کنند.

آمزش فتوشاپ

۱۱.ویرایش ویدئو و طراحی Gif:

یکی دیگر از امکانات موجود در نرم افزار فتوشاپ ، امکان ویرایش فیلم ها می باشد . با استفاده از این نرم افزار به راحتی می توانید ویدیوهای خود را ویرایش نمایید و برای انجام این کار می توانید از لایه های تنظیم موجود در این نرم افزار  استفاده کنید . با استفاده از این ویژگی نرم افزار فتوشاپ ، می توانید به آسانی GIF ها را هم ایجاد نمایید و از ویرایش ویدیوهای خود توسط این نرم افزار و تولید ویدیوهای خلاقانه لذت ببرید .

آموزش فتوشاپ

 

منبع: تهیه و تنظیم توسط گروه نصر

 

نکته: شما میتوانید از قسمت (فروشگاه) از دوره های آموزش داده شده ی فتوشاپ استفاده کنید و با سفارش هر یک از دوره های مقدماتی تا پیشرفته ی آموزش نرم افزار فتوشاپ از خدماتِ گروه نصر بهره مند شوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.