گروه رسانه ای (نصر) فعالیت رسمی خود را آغاز کرد

142

سالها بود که فعالیت خود را در فضای رسانه آغاز کرده بودیم. فعالیتی که از کار با نرم افزارهای طراحی و گرافیک ، تا مطالعاتِ عمیق در حوزه ی علوم ارتباطات را در برمیگرفت. بارها و بارها کارگاه های سواد رسانه ای برگزار کرده بودیم، و توفیق فعالیت در کنار گروه ها و سازمان های رسانه ایِ فعالِ کشوری نصیبمان شده بود. به کرات دست به طراحی و تولیدِ محصولاتِ رسانه ای زده بودیم. از طراحی لوگوها و پوسترها گرفته، تا  ساختِ موشن ها، تیزرها، مستندها، وبسایت ها و…. اما تا امروز کار خود را به صورت رسمی آغاز نکرده بودیم. اینک اما با عنایت خداوندِ متعال و با تلاشِ گروهِ فعالِ نصر زمانِ هنرنمایی و واردِ میدان شدن است.

گروه فرهنگی رسانه ایِ نصر مجموعه ای مردمی و متشکل از جوانانِ فعالِ رسانه ایست، که با سرپرستیِ کارشناس و مدرسِ محترم سواد رسانه ای، جناب آقای محمد سخایی در بهار ۱۳۹۹ کار خود را آغاز کرده، و در چشم اندازهای خود در نظر دارد، با توجه به وجود برخی از کمبودهای جدی در زمینه ی تولیداتِ هنری-رسانه ای در کشور، و همچنین کاستی های موجود در عرصه ی ایجادِ نهضت سواد رسانه ای در حال حاظر (از جمله بومی نبودنِ محتوای دانش سواد رسانه ای، عدمِ دسته بندیِ کاملِ محتوا و…) گام های بلندی را در این زمینه ها بر دارد.

 

شکی نیست که عصر امروز عصر رسانه هاست. امروز رسانه عضوی از خانواده های ماست. امروز این روایت های رسانه ای هستند که به ما می آموزند چگونه زندگی کنیم، چه بپوشیم، کجا برویم و حتی چگونه فکر کنیم؟! پس جای هیچ شک و شبهه ای باقی نمی ماند که در این عصر همه ی ما باید با دانش سواد رسانه ای آشنا باشیم. از تک تک افرادِ جامعه گرفته، تا پدران و مادرانِ دغدغه مند، تا فعالینِ عرصه ی فرهنگی، همگی نیازمندِ فهم و استفاده درست از رسانه هستند. رسالت گروه رسانه ای نصر را میتوان در دو گامِ کلی خلاصه کرد:

  • گام نخست: یاری رساندن برای ایجاد نهضت سواد رسانه ای در کشور
  • گام دوم:تولید محتواهای درخورِ رسانه ای در عرصه ی جنگ روایت ها
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.